Novinky

Svatomartinské hody

Srdečně Vás zveme v pátek 9.11.2018 na Svatomartinskou husu a kachnu.  více informací

Štramberk

Město Štramberk je malebné podhorské mětečko, kterému se říkávalo Moravský Betlém či Předpokoj Beskyd. Pro svůj starobylý ráz bylo vyhlášeno památkovou rezervací.

Štramberk - co navštívit?

Ve Štramberku můžete navštívit asi největší turistickou atrakci Štramberskou Trúbu. Kromě Trúby určitě stojí za prohlídku rozhledna Bílá hora (Bílý kámen), Muzeum Zdeňka Buriana - světoznámého malíře a ilustrátora a neposlední řadě Jeskyni Šipka v přírodní památce Národní sad ve Štramberku. Na Štramberském náměstí se celoročně konají různé kulturní akce jako například jarmarky, divadelní vystoupení, koncerty atd. Navštívit zde také můžete Městský pivovar, který vaří své vlastní pivo, historické budovy kostela a radnice. Velice zajimavé je také Arboretum a botanická zahrada, která je založená v členitém terénu starého vápencového lomu.

Kostel sv. Kateřiny - Památka roku 2013

Kousek od Štramberka, směrem na Nový Jičín, stojí po levé straně gotický kostel svaté Kateřiny. Kostelík je ze 14. století a nachází se v dnes již zaniklé obci Tamovice. Kostel je zděný s šindelovou střechou a ochozem. Při rekonstrukci se zjistilo, že krov nad kněžištěm a části lodi patří mezi nejstarší stojící krovovou konstrukci v Moravskoslezském kraji. Kostelík je po celkové rekonstrukci a stal se Památkou roku 2013.

Kontaktní údaje

Hotel ROUBENKA

Dolní 327

742 66 Štramberk

Česká republika

Tel. 733 400 300

E-mail: roubenka@roubenkahotel.cz

 

facebook

mapa

Počasí Štramberk - Slunečno.cz