Nový Jičín

Nový Jičín

Nový Jičín je krásné město plné zajímavých památek. Co byste měli určitě vidět, je čtvercové náměstí s podloubím po všech stranách, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Najdete zde nově sochu svatého Mikuláše a světelnou Fontánu času a historickou kašnu s barokním Morovým sloupem. Na náměstí se nachází Radnice, renesanční budova Staré pošty s dvěma arkádami. V Novém Jičíně se nachází pamětní deska s bustou generála Laudona, který zde v roce 1790 zemřel.

ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK NOVÝ JIČÍN

V prostorách žerotínského zámku v Novém Jičíně se nyní nachází Muzem Novojičínska. V muzeu jsou k vidění dvě stále expozice. První z nich se věnuje historii města od jeho vzniku po 18. století. Druhá expozice se věnuje historii klobouků a pokrývek hlavy. Výstava nabízí až 600 druhů klobouků, čepic, čepců a přileb z období od 19. století až do současnosti.

OKOLÍ NOVÉHO JIČÍNA

Pokud máte rádi procházky, určitě byste si neměli nechat ujít výlet na kopec Svinec. Svinec leží 547 m.n.m. a je zde nádherný výhled do celého širokého okolí. Mezi oblíbené procházky patří také Skalky, kde se nachází kamenné divadlo, které vzniklo na místě původního lomu na kámen. V areálu Skalek se také nachází Amfiteátr, kde se konají různé kulturní akce.

Ubytování Nový Jičín

Hotel Roubenka se nachází jen 10 km od Nového Jičína, což je cca 10 minut jízdy autem. Pokud pojedete ze směru od Rybího, tak přijedete pod pručí kopec, kde pojedete rovně, po pravé ruce budete mít potraviny a u billboardu s naším hotelem, odpočíte vpravo a pojedete mírně z kopečka. V zatáčce odpočíte opět do prava a dojedete přímo k nám. Pokud pojedete od Kopřivnice, jeďte směrem na Štramberk. Na křižovatce se stopkou, budete mít po levé ruce Čerpací stanici a vy se dáte do kopce v pravo. Nyní projedete celým mestečkem Štramberk, směrem na Nový Jičín, kde už se budete orientovat podle našich směrových tabulí.

Facebook