Příbor

Rodný dům Sigmunda Freuda, Příbor

Rodný dům, který se nachází na Zámečnické ulici 117, Vás překvapí nejen svou důkladnou rekonstrukcí, kterou prošel a slavnostně byl otevřen v roce 2006, ale také svou zajímavou expozicí. Určitě doporučujeme dům navštívit. 

Piaristický klášter, Příbor

V budově bývalého piaristického kláštera, který byl založený v roce 1694 olomouckým biskupem Karlem II., dnes sídlí Městské muzeum a knihovna. Budova také slouží ke společenským a kulturním akcím, také se zde pořádají svatební obřady. K piaristickému klášteru patří také krásné zahrady. Jsou rozděleny na dvě části. Horní zahrada je komornější, s chodníčky, zelení, s posezením a kašnou. Spodní zahrada je odpočinková.

Farní kostel narození panny Marie

Členitá stavba kostela s dalšími menšími stavbami a krásně vyzdobeným interierém. Kostel lemuje ohradní zeď s křížovou cestou se 14 kapličkami.

Ubytování Příbor

Hotel Roubenka se nachází cca 14 minut jízdy autem z Příbora (10 km). Pokud pojedete ze směru od Ostravy, odbočíte do centra Příbora a pojedete směrem na Kopřivnici. Projedete Kopřivnicí směrem na Štramberk. Budete se držet našich směrových ukazatelů.

Facebook