Pustevny

Pustevny (1018 m n. m.)

Nesou svůj název podle poustevníků, kteří zde žili od roku 1874. Pustevny patří  k obci Prostřední Bečva (Moravskoslezský kraj) a jsou nejoblíbenější turistickým střediskem v Beskydech. Na Pustevny se dostanete buď autem nebo lanovkou (z Frenštátu pod Radhoštěm) a můžete je navštívit za každého ročního období a za každého počasí. Pustevny jsou vzdálené od našeho hotelu cca 42 km.

Pustevny jsou známe také díky Jurkovičovým stavbám Libušín a Maměnka, obě historické budovy byly zpřístupněny v roce 1899 a jsou v provozu dodnes. Mimo těchto staveb zde najdete historické útulny Pústevňa (1891) a Šumná (1894). K dispozici je zde řada stánků s občerstvením a suvenýry, včetně moderní restaurace v horní stanici lanové dráhy. 

V neposlední řadě k Pustevnám neodmyslitelně patří socha Radegasta, kterou najdete při cestě na Radhošť. Radegast je považován za nejznámější symbol Moravskoslezského kraje. Mezi další významné památky patří další z Jurkovičových staveb - dřevěná Zvonička, která na Pustevnách stojí již 100 let. Až se vydáte cestou na Radhošť, tak se na konci své cesty můžete těšit na Kapli sv. Cyrila a Metoděje...

Lanová dráha je až na výjimky v provozu celý rok.

Pustevny v létě:

Pustevny v zimě:

Facebook